ترمه کالا, پذیرایی, لوازم منزل

آیا شما هم چیدمان سبک سنتی را برای منزل خود می پسندید؟

چیدمان سبک سنتی

چیدمان سبک سنتی

در دکوراسیون خانه ایرانی ویژگی های منحصر بفردی دیده می شود که آن را از بقیه نمونه های موجود در جهان متمایز می کند. سبک سنتی، هنری قدیمی و اصیل می باشد که به فضای پذیرایی منزل شما هویت و گرما می‌بخشد. قابل ذکر است مهم‌ترین چیزی که سبک سنتی را از دیگر سبک‎های دکوراسیون داخلی متمایز می‌کند، صفا و صمیمیت آن است که این سبک طراحی با خود به همراه می آورد. مطمئنا با چیدمان سبک سنتی منزل خودمان، می توانیم دلخوشی‌های قدیمی را به خاطرمان بیاوریم و همین باعث می‎شود که همه‎ی ما به نوعی نسبت به این سبک دکوراسیون، تعلق خاطر پیدا کنیم. از طرف دیگر، یکی از مهم‌ترین بخش‎های دکوراسیون خانه‌های امروزی مربوط به اتاق پذیرایی است که بیشترین دورهمی‌های اعضای خانواده در مناسبت های مختلف در این بخش است. چیدمان اتاق پذیرایی به سبک سنتی ایرانی می‌تواند فضای گرمی را  در منزل ایجاد کند و حس خوبی را به همه منتقل نماید.

در این شکی نیست که بیشتر افراد به فکر افزایش زیبایی خانه ی خود هستند. یکی از بخش های مهم چیدمان سنتی خانه ایرانی فرش ها است. بیشتر کسانی که به فکر زیبایی دکوراسیون منزل به سبک سنتی ایرانی هستند از سبک های سنتی و کلاسیک استفاده می کنند؛ این سبک ها نیز زیبایی خاص خود را دارد.

بعداز فرش ها، سرویس چوبی سنتی نیز از جمله وسایلی است که در خانه های ایرانی در اتاق پذیرایی از آن استفاده می شود. چیدمان اتاق پذیرایی اهمیت بسیار زیادی برای ما دارد و شاید دلیل اصلی انتخاب مبلمانی لوکس و باشکوه به سبک سنتی در این مکان هم همین باشد.

چیدمان سبک سنتی

گره چینی

بسیاری از هنرهای سبک سنتی و اصیل ایرانی در حال منسوخ شدن هستند و توجهی به آن‌ها نمی‌شود. گره چینی یکی از همین هنرهای ظریف سنتی می‌باشد که در گذشته جایگاه خاصی در چیدمان خانه‌های ایرانی داشته است. هنر گره چینی را در گذشته برای ساخت درهای اماکن متبرکه، برای درب و پنجره‌های منازل، کاخ‎ها و نرده‌ها استفاده می کردند. امروزه این هنر تنها معطوف به درب و پنجره‌ها نیست و خلاقیت و ذوق طراحان باعث ترکیب این هنر با مبلمان دکوراسیون داخلی، شده است.

مبلمان با طرح گره چینی یکی از ایده‌هایی است که می‌تواند در چیدمان سبک سنتی به شما کمک کند. علاوه بر این شما با استفاده از سرویس چوبی در دکوراسیون منزل خودتان به حفظ این هنر زیبا و دوست‌داشتنی کمک کرده و باعث شکوفایی آن می‎شوید.

نقوش و اشکال هندسی منظم که در سرویس های چوبی سنتی با طرح گره چینی ساخته می‎شوند، در نوع خود بسیار زیبا هستند و دکوراسیون کاملا متفاوت و خلاقانه ای را ایجاد می‌کنند. سادگی و جذابیت این مبلمان بسیار قابل ستایش است و به راحتی می‌تواند به فضای اتاق پذیرایی شما حس‌ و حال اصیلی را بدهد.

شما می‌توانید در تمامی سرویس های چوبی منزل خود مثل مبل، میز و صندلی‌های ناهارخوری، عسلی، جلومبلی، میز تلویزیون و حتی پارتیشن بندی اتاق پذیرایی خود را از طرح‎های گره چینی استفاده کنید و فضای یکپارچه‌ای را بسازید.

چیدمان سبک سنتی

سرویس چوبی سنتی

تا به حال برایتان سوال پیش آمده که چه ویژگی در این سرویس های چوبی هست که آن ها را منحصر به فرد کرده است؟ بارز ترین ویژگی سرویس های چوبی که در این مقاله می خواهیم به آن اشاره کنیم، دست ساز بودن آن ها است، این مبلمان ها با گره به وجود می آیند. برای هر مبل دست ساز و تمام چوب، میانگین ۳۰۰۰ گره وجود دارد.

گره چینی در سرویس های چوبی سنتی با طرح و نقش های ایرانی خود می تواند فضای خانه شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث شود که هر کسی مجذوب آن قسمتی از خانه تان شود که این سرویس های چوبی در آن قرار دارد.

چیدمان سبک سنتی

دیدگاهتان را بنویسید